Obecní dům v Praze vystavuje Jiřího Anderleho. Vnímá svět jako divadlo, tvrdí kurátor

Pražský Obecní dům připravil retrospektivu k 80. narozeninám grafika a malíře Jiřího Anderleho. Výstava, která začala tento čtvrtek a otevřena bude do 15. ledna 2017, se jmenuje Panoptikum a obsahuje průřez autorovou tvorbou za poslední půlstoletí.

Podle Richarda Druryho, kurátora přehlídky, Anderleho díla sjednocuje víra v humanitu. Ve svých grafických a obrazových cyklech výtvarník vyjadřuje existenciální úzkost člověka, a to konkrétním i nadčasovým způsobem. V poslední době se posouvá od výstražných až tragických témat k abstrakci.

Anderle vychází z klasického uměleckého projevu, ale vybírá si z něj pro sebe to potřebné.

Celý článek zde.

Zdroj art.ihned.cz 16. 9. 2016