Secese - Vitální umění 1900

Výstava Secese – Vitální umění 1900 představuje užité secesní umění jako součást převratného modernizačního a emancipačního úsilí závěru 19. století, jako reformní umělecký proud, usilující o „zmnožení a stupňování života“. Expozice přibližuje secesi jak z hlediska uměleckých ambicí moderních tvůrců, tak z hlediska nového životního pocitu, zasahujícího celou společnost.

Součástí výstavy, Secese – Vitální umění 1900, probíhající do 31. července 2016 v Obecním domě v Praze, je samoobslužný vzdělávací program v tabletech, který přináší další informace o vybraných exponátech, jejich tvůrcích a kontextu. Časová osa v úvodu výstavy nabízí dobové souvislosti. V aktivní zóně si návštěvníci mohou prostřednictvím digitální hry vytvořit svůj secesní interiér a na výstavě i na webových stránkách muzea najdou pracovní listy „Jak se žilo v secesi“ a vystřihovánku „Vytvoř si svůj secesní interiér“.

Otevřeno denně 10 – 19 hodin

Vstupné do expozice „Secese. Vitální umění 1900“ v Obecním domě

Plné: 150 Kč
Snížené: 80 Kč pro studenty od 15 do 26 let při samostatné prohlídce (po předložení průkazu) a pro seniory nad 65 let, dále rovněž pro skupiny sdružené v ACK (proti dokladu)