JAN ŠAFRÁNEK - BAREVNÝ SVĚT LIDÍ

21. 4. 2017 – 9. 6. 2017
Po – Pá, 13.00 – 18.00
Galerie Gema, Máchova 27, 120 00 Praha 2

OBECNÍ DŮM a GALERIE GEMA si Vás dovolují pozvat na výstavu uznávaného malíře excelujícího ve figurální kresbě – Jana Šafránka (1948). Diváckému publiku známý jako stálý portrétista lidských mravů a nemravů, je zároveň výsostně profesionální malíř, který své obrazy tvoří s nekompromisní technickou důkladností. Šafránkova díla se vyznačují rovnocenným spojením uměleckého vidění a technického provedení. Proces malby totiž pro autora není pouhým nástrojem k vizualizaci výchozí představy, ale tvůrčím aktem ve fyzickém, optickém i meditativním smyslu. Když přímo nemaluje, řeší obraz v myšlenkách – maluje, jak říká, „v hlavě“.

Vystaveno bude i rozměrné autorovo dílo Oltář Milénia – Zahradní slavnost (2002), které bude zdobit prostory Hollarovy síně a vítat návštěvníky přicházející na prohlídku výstavy.

Kurátorem výstavy v Obecním domě je Richard Drury, kurátorkou výstavy v Galerii Gema je Mgr. Linda Kůrková Sedláková.

Více informací o autorovi zde:

www.jansafranek.com

Akce probíhá pod záštitou primátorky hl. m. Prahy Adriany Krnáčové a radního hl. m. Prahy Jana Wolfa.

VSTUPNÉ

. . . . . Plné

65 Kč . . . . . .Snížené
(děti do 18 let, studenti do 26 let, senioři nad 60 let, držitelé průkazu ZTP, ZTP/P)

270 Kč .. . . . . Rodinné
(1 - 2 dospělí s 1 - 3 dětmi do 18 let)

Děti do 10 let, držitelé členských legitimací Asociace muzeí a galerií České republiky a doprovod ZTP/P mají vstup zcela zdarma.

Pokud máte zájem navštívit i turistickou prohlídku Obecního domu anebo výstavu BLANKA MATRAGI – TIMELESS, doporučujeme zakoupit cenově výhodnější kombinované vstupné.

KOMBINOVANÉ VSTUPNÉ

490 Kč . . . . . Okruh A = 1 + 2 + 3

390 Kč . . . . . Okruh B = 1 + 2

390 Kč . . . . . Okruh C = 1 + 3

290 Kč . . . . . Okruh D = 2 + 3

1 Turistická prohlídka

2 Vstup na výstavu BLANKA MATRAGI – TIMELESS

3 Vstup na výstavu JAN ŠAFRÁNEK – BAREVNÝ SVĚT LIDÍ

Kombinované vstupné lze zakoupit pouze v historické pokladně Obecního domu, která je otevřena denně od 10.00 do 20.00 hodin. Jednotlivé slevy nelze vzájemně kombinovat.