JAN ŠAFRÁNEK - SVĚT LIDÍ

6. 4. 2017 – 28. 5. 2017

denně 10.00 - 19.00
Výstavní sály

Obecní dům Vám v jarním období s potěšením představí výstavu uznávaného malíře excelujícího ve figurální kresbě – Jana Šafránka (1948). Diváckému publiku známý jako stálý portrétista lidských mravů a nemravů, je zároveň výsostně profesionální malíř, který své obrazy tvoří s nekompromisní technickou důkladností. Šafránkova díla se vyznačují rovnocenným spojením uměleckého vidění a technického provedení. Proces malby totiž pro autora není pouhým nástrojem k vizualizaci výchozí představy, ale tvůrčím aktem ve fyzickém, optickém i meditativním smyslu. Když přímo nemaluje, řeší obraz v myšlenkách – maluje, jak říká, „v hlavě“.

Výstavní projekt je uspořádán k autorově jubileu ve výstavních sálech Obecního domu v Praze.

Vystaveno bude i rozměrné autorovo dílo Oltář Milénia – Zahradní slavnost (2002), které bude zdobit prostory Hollarovy síně a vítat návštěvníky přicházející na prohlídku výstavy.

Více informací zde: www.jansafranek.com

Akce probíhá pod záštitou primátorky hl. m. Prahy Adriany Krnáčové a radního hl. m. Prahy Jana Wolfa.

Kurátorem výstavy je Richard Drury.