Nadine Sierra & hosté

9.10.2019 19:30
Smetanova síň

Hvězdnou americkou sopranistku Nadine Sierra doprovodí na jejím pražském koncertě španělský tenorista Xabier Anduaga a český basbarytonista Boris Prýgl.

Nadine Sierra je považována za jednu z nejtalentovanějších operních pěvkyň současnosti. V roce 2017 získala cenu Richard Tucker Award Winner a v roce 2018 jí newyorská Metropolitní opera udělila Beverly Sills Artist Award. To už měla Nadine za sebou naprosto senzační debut v Metropolitní opeře v jedné ze svých profilových rolí: „Nadine Sierra svou Gildou v Rigolettovi všechny očarovala…“ (New York Classical Review, 3. 12. 2015). Po řadě dalších úspěšných debutů v milánské La Scale, Pařížské národní opeře a Státní opeře Berlín se Nadine stala vyhledávanou pěvkyní významných operních domů na celém světě. V srpnu 2018 vyšlo její debutové album s názvem There’s a Place for Us (label Deutsche Grammophon/Universal Music labels).

Třiadvacetiletý španělský tenorista Xabier Anduaga debutoval na jevišti v roce 2016, a to na Accademia Rossiniana Alberto Zedda v rámci Rossiniho festivalu v Pesaru, kde se představil jako Belfiore v Cestě do Remeše. Od té doby v Pesaru vystoupil jako Ramiro (Popelka), Adraste (Obléhání Korintu), Ernesto (Ricciardo a Zoraide) ad. V těchto rolích i v dalších belcantovských operách hostoval rovněž v pařížském Théâtre des Champs Elysées, v Anconě, v Teatro Colón v Buenos Aires, na Donizettiho festivale v Bergamu ad.

Český basbarytonista Boris Prýgl bude od sezony 2019/20 sólistou Bavorské státní opery v Mnichově, v současné době je členem Operního studia Bavorské státní opery. V červenci 2017 se stal finalistou prestižní mezinárodní pěvecké soutěže Belvedere, konané v moskevské Opeře Helikon, a probojoval se do finále nejslavnější světové soutěže, Operalia Plácida Dominga, konané v opeře v Astaně, metropoli Kazachstánu. Z této soutěže si odnesl Cenu Brigit Nilsson a cenu Plácida Dominga. Hostuje ve Slovenském národním divadle v Bratislavě, v Národním divadle Brno ad.

Záštitu nad koncertem převzal primátor hlavního města Prahy MUDr. Zdeněk Hřib.

Vstupenky v síti Ticketstream

www.nachtigallartists.cz