Evropské turné Maltského filharmonického orchestru

Daniel Lazakovič

21.11.2020 20:00
Smetanova síň
Program:
Alexej Šor -“Phantasms” pro housle a orchestr

Felix Mendelssohn-Bartholdy - Houslový koncert e moll op. 64

Sergej Prokofjev - Symfonie č.1 D dur op. 25

Účinkující:
Maltský filharmonický orchestr

Sergej Smbatjan dirigent

Daniel Lozakovič housle

Po loňském úspěšném koncertním turné proslulý Maltský filharmonický orchestr opět putuje po Evropě. Jako hudební velvyslanec své malé domovské země se orchestr zastaví v legendárním Zlatém sále vídeňského Musikvereinu, Smetanově síni Obecního domu v Praze, v luxusních lázních Wiesbaden a monumentální kopulovité síni Kongresového centra v Hannoveru.

Hostující hvězdou koncertu je devatenáctiletý houslový virtuos Daniel Lozakovič, jehož kariéra zažila velkolepý vzlet, když v roce 2015 zahájil úzkou uměleckou spolupráci s Valerijem Gergijevem jako hostující hvězda koncertu. Ve věku pouhých patnácti let podepsal Lozakovič exkluzivní smlouvu se společností Deutsche Grammophon a nyní je mezinárodně uznávaný jako virtuos, který zaujme publikum čistou magií svých mimořádně vyspělých interpretací. A právě takový musí být sólista houslového koncertu Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, jednoho z nejpopulárnějších koncertů svého druhu. Lozakovič také hraje sólovou roli ve skladbě „Phantasm“ Alexeje Šora.

Houslový koncert nejhranějšího současného maltského skladatele je výrazným, melodickým kusem virtuozity, který dokazuje, proč Šorovy skladby oceňují přední orchestry a slavní sólisté po celém světě. Sergej Smbatjan, hlavní dirigent Maltského filharmonického orchestru, získal řadu ocenění a pravidelně vystupuje s mezinárodně uznávanými orchestry.

 

Evropské turné Maltského filharmonického orchestru roku 2020 zorganizovala Evropská kulturní nadace.