Prague Proms

James Newton Howard Live in Concert - PŘESUN NA 9.7.2021

7.7.2020 19:00
Smetanova síň

Milí přátelé a příznivci festivalu Prague Proms,

 

víme, že se stejně jako my těšíte na 16. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Prague Proms 2020 .

 

Konání festivalu musíme přizpůsobit bezpečnostním opatřením, která vyhlásila vláda České republiky v reakci na aktuální epidemiologickou situaci. Tato opatření respektujeme a je i v našem zájmu zajistit bezpečí návštěvníků festivalu i vystupujících umělců. Omezení se týká větších koncertů festivalu Prague Proms 2020 ve Smetanově síni s kapacitou nad 500 diváků.

 

Mezi hlavní hvězdy festivalu patří i James Newton Howard, jeden z nejuznávanějších současných autorů filmové hudby. Po třech letech se měl znovu postavit před Český národní symfonický orchestr a představit Vám, z pozice dirigenta, svá nejúspěšnější hudební díla od Pretty Woman po Fantastická zvířata.

 

Orchestr se, společně s produkcí festivalu, na jeho příjezd pečlivě připravoval téměř rok. V momentě, kdy se situace nezdála být příznivá k uskutečnění koncertu v létě letošního roku, jsme se rozhodli jej oslovit s nabídkou přesunu koncertu na příští rok. 

Bez výhrad souhlasil a tak nám dovolte  poslat vzkaz přímo od Jamese Newtona Howarda https://www.youtube.com/watch?v=H5pODhbRTKw

 

Je nám milou povinností Vás informovat, že koncert James Newton Howard Live in Concert není zrušen. Po vzájemné dohodě jsme se rozhodli jej přesunout z původního data 7.července 2020 na 9. července 2021 . Koncert bude uskutečněn na stejném místě, v krásné Smetanově síni Obecního domu.Všechny zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, návštěvníci si je nemusí nikde vyměňovat.

 

Obracíme se na Vás s prosbou jménem Jamese Newtona Howarda, realizačního týmu festivalu Prague Proms a Českého národního symfonického orchestru. Prosíme, ponechejte si zakoupené vstupenky na příští rok. Projevíte nám  tím důvěru a podporu, kterou nyní kulturní sektor velmi potřebuje. Děláme vše pro to, abychom Vám příští rok na oplátku zprostředkovali neopakovatelný hudební zážitek. Věříme, že Vám nabízíme adekvátní řešení vzhledem k nastalé situaci. Čelíme zároveň nákladům, které byly vynaloženy na realizaci festivalu. Jak finanční, tak i lidské – několikaměsíční příprava realizačního týmu Prague Proms. Věříme, že tyto náklady však nejsou utopené, ale investované do budoucnosti. Prosíme, abyste kultuře projevili důvěru a investovali tak s námi. Věříme, že společnými silami situaci zvládneme a za rok se s Vámi ve Smetanově síni shledáme.

 

Současnou situaci nemohl nikdo očekávat a tudíž se na ni ani připravit. Víme, že někteří z Vás jsou v těžké finanční situaci, v takovém případě se Vám budeme snažit vyjít vstříc.

 

Rádi Vám na dotazy odpovíme na e-mailu ticket@cnso.cz nebo na telefonním čísle  +420 774 377 523  každý všední den od  9:30 do 15:30.

 

Děkujeme za pozitivní ohlasy, které od Vás dostáváme, velmi si toho vážíme. Tímto bychom Vám rádi, alespoň touto cestou zprostředkovaně, poděkovali i jménem hudebníků Českého národního  symfonického orchestru. Těšit se na ně ještě letos budete moci v rámci 28. abonentní sezony 2020/2021, která začíná v září  https://www.cnso.cz/program/abonentni-koncerty/sezona-28.

 

Ačkoliv jsme si vědomi, že živá hudba je nenahraditelný zážitek, připravili jsme pro Vás on-line koncertní síň NetConcert https://www.netconcert.cz/. Již nyní si můžete připomenout některé z koncertů předešlých ročníků festivalu Prague Proms. Postupně do virtuální síně budeme přidávat záznamy koncertů komorních seskupení,  které v této době natáčíme v našem hostivařském Studiu No.1 Gallery.  Služba je zdarma a je zároveň důkazem toho, že naše snaha hrát pro Vás je neutuchající.

 

 

Prosíme, opatrujte se, kulturně se otužujte. Těšíme se na Vás.

Vstupenky je možné zakoupit v Obecním domě a nebo objednat na pragueproms.cz