SYMFONICKÝ ORCHESTR HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY FOK

PAVEL ČERNOCH GALA

14.2.2019 19:30
Smetanova síň

V čase, kdy vznikal tento programový katalog, ve Vídeňské státní opeře nahradil Rolanda Villazóna v roli Lenského z Čajkovského Evžena Oněgina český tenorista Pavel Černoch. Byl to pro něj neobyčejně úspěšný debut na prknech velmi prestižních. Připomeňme, že za sebou má již hostování v Teatro alla Scala a před sebou Metropolitní operu a Covent Garden. Ve Vídni se jeho pěveckými partnery stali např. Mariusz Kwiecień, který zpíval Oněgina, či Ferruccio Furlanetto v roli Gremina. Tedy naprostá pěvecká elita, do které se Pavel propracoval díky svému velkému talentu a plnému nasazení. Těšme se na jeho adventní recitál, kdy se zaskví ve svých oblíbených rolích – Princ, Cavaradossi či Don José. U dirigentského pultu pak bude Jaroslav Kyzlink, ředitel opery Národního divadla v Praze.

www.fok.cz

Pokladna FOK se nachází v přízemí Obecního domu vlevo za hlavním schodištěm.

E- mail: pokladna@fok.cz

Po–Pá: 10:00–18:00 (v den koncertu do 19:30)