Schodišťová hala a Nové foyer

Posilněni nabídkou gastronomických provozů se můžeme vydat z vestibulu směrem ke schodišťové hale s nástupním ramenem k centrální šatně, odkud se snadno dostanete po obou hlavních schodištích do suterénu či vyšších pater budovy. Při prohlídce této části Obecního domu se nezapomeňte dívat i pod nohy, aby vám neunikla terasová podlaha G. Petrucciho. To už vcházíme do původního zachovaného interiéru, kde nás stejně jako před sto lety uvítají historické pokladny a další mobiliář vyrobený J. Macounem. Svítidla dodal opět velikán techniky František Křižík. S obdivem můžeme nahlédnout do kabin salónních výtahů, dnes prezidentského a primátorského, které dodala firma F. Ringhoffera. Štuková výzdoba je dílem J. Čapka.

Vstupní vestibul směrem  ke schodišti Kulturní a informační středisko   Dolní foyer v suterénu

Po levé straně těsně u schodiště najdeme vstup do Nového foyer, tady si můžete zakoupit vstupenky na koncerty FOK.

Fontánka v dolním foyer

Při chůzi hlavním schodištěm se můžete přidržovat kovového zábradlí - jistě oceníte nejen jeho praktický význam, ale i secesní půvab. Kolem si prohlédnete dobové keramické obklady s dekorativními výplněmi a pohledy na starou Prahu, které realizoval tradiční český výrobce, rakovnická továrna RAKO, podle návrhu E. Hlavína.