| NEZLOMNÍ - OD FRANZE KAFKY PO SAMETOVOU REVOLUCI
Otevřeno denně: 10:00 - 19:00

NEZLOMNÍ – OD FRANZE KAFKY PO SAMETOVOU REVOLUCI

Jeden z možných průřezů českým uměním 1918-1989

Jedna myšlenková škola tvrdí, že umělec spoluzodpovídá za stav společnosti, v níž žije. Druhá škola umělce ponechává ve věži ze slonoviny, aby jeho dílo bylo ještě krásnější. Autoři Zuzana a Eugen Brikciusovi připravili k třicátému výročí Sametové revoluce ve spolupráci s Alšovou jihočeskou galerií v Hluboké nad Vltavou a Památníkem národního písemnictví ojedinělou výstavu. Představí díla třiceti nezlomných (a nezlomených) výtvarných umělců včetně jejich slovních projevů, ať už jsou to verše, deníkové zápisky, citáty či rozhovory. Nebudou chybět Otto Gutfreund, Jindřich Štýrský, Toyen, Josef Čapek, Mikuláš Medek, Stanislav Kolíbal, Eva Kmentová, Karel Nepraš ani Jiří Kolář. Nezlomnost není nutně vztažená pouze k politice či společenským událostem, spočívá i v neochvějné víře ve vlastní uměleckou cestu. Spisovatel Franz Kafka se stal svým metafyzickým dílem, kritickým myšlením a zodpovědným sociálním postojem inspirací celé řady vystavených umělců, včetně autorů výstavy.

„Utrpení a radost, vina a nevina jako dvě propojené ruce, člověk by je musel proříznout napříč masem, krví a kostmi.“  Franz Kafka, Deníky

150 Kč Plné
70 Kč Snížené
(děti a studenti do 26 let, senioři nad 60 let, držitelé průkazu ZTP, ZTP/P)
300 Kč Rodinné
(2 dospělí a až 3 děti do 18 let)

Děti do 10 let, držitelé členských legitimací Asociace muzeí a galerií České republiky, ICOM, ICOMOS a doprovod ZTP/P mají vstup zcela zdarma.

KOMBINOVANÉ VSTUPNÉ

490 Kč Okruh A = 1 + 2 + 3
390 Kč Okruh B = 1 + 2
390 Kč Okruh C = 1 + 3
290 Kč Okruh D = 2 + 3

1 Vstup Turistická prohlídka Obecního domu
2 Vstup na výstavu Blanka Matragi – Timeless
3 Vstup na výstavu Nezlomní

Kombinované vstupné lze zakoupit pouze v historické pokladně Obecního domu, která je otevřena denně od 10:00 do 20:00 hodin.

ŠKOLNÍ SKUPINY

Cena běžné vstupenky na výstavu je 30 Kč za studenta.  Pedagogický doprovod každé skupiny  má vstup zdarma.

PRO NOVINÁŘE

Před vstupem na výstavu je nutné se registrovat na emailu kourednickova@obecnidum.cz