Grafika roku 2019 a cena Vladimíra Boudníka

28.01.20 - 29.02.20

Nadace Hollar Vás srdečně zve na 26. ročník celostátní soutěžní výstavy GRAFIKA ROKU 2019 a 25. ročník CENY VLADIMÍRA BOUDNÍKA.

Grafika roku patří mezi nejvýznamnější a nejrozsáhlejší výstavní akce v zemi. Výstava tradičně nabídne různorodé grafické práce a krásné autorské knihy renomovaných grafiků, studentů a výtvarníků s přesahem do různých oborů. Mezi vystavujícími najdete Patrika Hábla, Martina Velíška, Petra Nikla, Jakuba Špaňhela, Miloše Šejna, Martina Salajku, Jaromíra 99, Saki Matsumoto, Michala Bačáka, Šimona Brejchu a mnohé další.

GRAFIKA ROKU je významný kulturní projekt představující nejlepší současnou grafickou uměleckou tvorbu v Čechách za předešlý rok.

Každoročně v rámci celostátní soutěžní výstavy prezentujeme výběr nejlepší soudobé umělecké grafické tvorby v České republice. Soutěž od roku 1994 představuje a zpřístupňuje rozmanitou grafickou tvorbu napříč obory, technikami a generacemi, a to jak laické, tak odborné veřejnosti.

Grafika roku je jedinečná platforma, která upozorňuje na vývojové tendence, propojuje studenty, akademiky, teoretiky a etablované umělce a umožňuje tak jejich přímý dialog.

Cena Vladimíra Boudníka je prestižní ocenění za umělcův celoživotní přínos grafice. Cena byla doposud udělena Ladislavu Čepelákovi, Daliboru Chatrnému, Aleně Kučerové, Janu Kubíčkovi, Eduardu Ovčáčkovi, Janu Měřičkovi, Květě Pacovské, Michalu Cihlářovi, Marii Blabolilové, Jiřímu Anderlovi, Jaroslavě Severové, Lubomíru Přibylovi, Vojtěchu Kováříkovi, Zdeňku Sýkorovi, Mikoláši Axmannovi, Františku Hodonskému, Jiřímu Lindovskému, Oldřichu Kulhánkovi, Zbyňku Janáčkovi, Jindřichu Růžičkovi, Daliboru Smutnému, Karlu Malichovi, Josefu Hamplovi a Lence Vilhelmové.

Akce probíhá pod Záštitou primátora hlavního města Prahy a Ministerstva kultury České republiky.

 

—–

Video pozvánka: https://www.youtube.com/watch?v=x0R3n32GCKI

Facebook: https://www.facebook.com/GrafikarokuCZ/?ref=bookmarks

Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/793144577833583/

Web: www.grafikaroku.cz