Jubilejní slavnostní koncert 200 let Bedřicha Smetany

02.03.24 (So) v 19:30

Pražský pěvecký sbor Smetana

Program:

Slavnostní koncert u příležitosti dvoustého výročí narození Bedřicha Smetany je vyvrcholením Roku české hudby a rádi bychom jej pojali tak, jak by si přál sám skladatel. Tedy jako oslavu české hudby a české písně, která se line z úst rázovitého lidu. Proto bude mimořádná pozornost věnována jeho tvorbě sborové. Pozvali jsme zpěváky z celé republiky, aby svou přítomností učinili z koncertu událost celonárodní v tom nejlepším slova smyslu. Těšit se můžete na více než dvě stovky účinkujících, zazní rovněž zcela unikátní mužské sbory. Jejich provozování bylo v době obrozenecké niterným projevem vlastenectví a věříme, že se nám podaří je zahlaholit v jejich plné síle. Z rozsáhlého díla se pokusíme vybrat ta, která Bedřicha Smetanu charakterizují nejlépe. Uslyšíte tvorbu komorní i orchestrální, klavírní i vokální a možná dojde i na operu. Dojděte také a vytvořme tak společně výjimečnou atmosféru tomuto výjimečnému kulturnímu svátku !

Informace, užitečné odkazy a aktuality:

Jak získám vstupenky ?  Vstupenky je možné objednat u pana Ing. Brabce na mailu bns.vos@tiscali.cz či telefonu +420 605 257 653, anebo zakoupit on-line na následujícím odkazu: 

https://goout.net/cs/listky/bedrich-smetana-200-let-jubilejni-slavnostni-koncert/yfov/

Jak se k nám dostanete ?  Adresa je Obecní důmnáměstí Republiky 1090/ 5, 111 21 Praha 1 – Staré Město. Nejbližší zastávka městské hromadné dopravy je Náměstí republiky (tramvaje číslo 6, 8, 15, 26 nebo metro B).

Co mám vzít s sebou ? Hlavně nezapomeňte dobrou náladu, abychom si mohli svátek hudby společně užít !

 

https://www.smetana2024.com/