ČESKO-SLOVENSKÝ PLES

11.02.23 (So) v 18:00

ČESKO-SLOVENSKÝ PLES 2023 | 9. ročník

 

O galavečeru Česko-Slovenský ples

 

Krása, elegance, šarm a gentlemanství – to vše na vás čeká na události plesové sezóny v nádherných secesních prostorách Obecního domu v Praze 11. února 2023 na Česko-Slovenském plese. Česko-Slovenský ples pokračuje v tradici přinášet to nejlepší z obou hostitelských zemí. Důkazem toho jsou hlavní hvězdy slavnostního večera výjimečného 9. ročníku Česko-Slovenského plesu, kterými tentokrát budou: zástupce největších českých hvězd, legendární zpěvák Václav Neckář s kapelou Bacily, slavná kapela Chinaski, výjimečná osobnost česko-slovenské hudební scény – zpěvačka Lenka Filipová a významný slovenský operní pěvec Martin Babjak. Spolu s nimi se na pódiu objeví, kromě jiných, i další hvězdy galavečera z mladší a mladé generace: např. zářná slovenská zpěvačka a slavice Zuzana Smatanová. Návštěvníci se mohou těšit také na operní árii a na předtančení. Jak už je na Česko-Slovenském plese dobrým zvykem, k tanci bude hostům zpívat a hrát také celá plejáda českých a slovenských sólistů, kapel, cimbálových muzik a folklorních souborů. Na hlavním pódiu bude umělce provádět Rozhlasový Big Band Gustava Broma se smyčcovou sekci Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod taktovkou Vladimíra Valoviče se sólistkami Andreou Zimányiovou, Ivanou Regešovou a Zuzanou Gamboa. Výjimečný 9. ročník slavnostního večera Česko-Slovenský ples bude kromě jiného věnován blížící se slavnostní připomínce 30. výročí vzniku České republiky a vzniku Slovenské republiky. Dále jubileu jednoho z nejvýznamnějších českých malířů 20. století, podílející se i na výzdobě Obecního domu – 150. výročí narození Maxe Švabinského a dalším jubileím. Galavečer se také ponese v duchu Svátku zamilovaných a radosti ze společného přátelství a naši vzájemnosti. Ve slavnostním duchu těchto připomínek a jubileí, dále novodobých vzájemných vztahů obou národů se částečně ponese také galavečer, jeho program, gastronomie a vizuální koncept.

 

PROGRAM:

 

kapela Chinaski

Václav Neckář & Bacily 

Lenka Filipová s kapelou

Zuzana Smatanová s kapelou

Martin Babjak

Rozhlasový Big Band Gustava Broma se sólistkami:

Andrea Zimányiová, Ivana Regešová, Zuzana Gamboa

Folklorní soubor Limbora

Smyčcová sekce Symfonického orchestru Českého rozhlasu

a další

Hosty bude slavnostním večerem provázet šarmantní česko-slovenská dvojice ve složení Michaela Maurerová a Vladimír Kobielsky.

Změna programu vyhrazena. 

 

Oficiální zahájení plesu bude v 19.00 hod.

 

Bližší informace o dalších účinkujících a také kulinarii a gastronomii na 9. ročníku Česko-Slovenského plesu zveřejníme již brzy.

 

Pro více informací přejděte prosím na níže uvedené webové stránky:

http://ceskoslovenskyples.cz

Vstupenky:

https://www.ceskoslovenskyples.cz/vstupenky.html