ČESKO-SLOVENSKÝ PLES

17.02.24 (So) v 18:00

ČESKO-SLOVENSKÝ PLES 2024 | jubilejní 10. ročník

O galavečeru Česko-Slovenský ples

 

Krása, elegance, šarm a gentlemanství – to vše na vás čeká na události plesové sezóny v nádherných secesních prostorách Obecního domu v Praze 17. února 2024 na Česko-Slovenském plese. Česko-Slovenský ples pokračuje v tradici přinášet to nejlepší z obou hostitelských zemí. Důkazem toho jsou hlavní hvězdy galavečera, výjimečného a výročného 10. ročníku Česko-Slovenského plesu. Slavnostní večer zpříjemní hostům svými vystoupeními dvě legendy české a slovenské hudební scény, které si získaly publikum přibližně ve stejném období v 80. letech minulého století a v éře společné federace v anketě popularity získali prestižní ocenění Zlatý slavík. Česká zpěvačka Petra Janů a slovenský zpěvák a skladatel Peter Nagy si svou fanouškovskou základnu a přízeň udrželi dodnes a jejich skladby jsou považovány za součást zlatého fondu česko-slovenské populární hudby. Rozmanitost talentů a zájmů a široký záběr od klasického swingu až po jazz a pop. Těmito slovy by se dala charakterizovat dvojice současných umělců, kteří jsou dalšími hvězdami Česko-Slovenského plesu. Slovenská zpěvačka Kristína a český zpěvák, skladatel, producent a herec Ondřej Gregor Brzobohatý se významně podílejí na hudební scéně nejen ve své domovské zemi, ale i v zahraničí. Všichni vystoupí se svými kapelami. Účastníci jubilejního 10. ročníku Česko-Slovenského plesu se mohou tradičně těšit také na vystoupení Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma se sólistkami Andreou Zimányiovou, Ivanou Regešovou a Zuzanou Gamboa. Na hlavním pódiu bude provádět Rozhlasový Big Band Gustava Broma společně se smyčcovou sekci Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod taktovkou Vladimíra Valoviče. Návštěvníci se mohou těšit také na operní árii a na předtančení. A také na mnoho dalších umělců a umělkyň v bohatém, dvanáctihodinovém  programu. Jak už je na Česko-Slovenském plese dobrým zvykem, k tanci bude hostům zpívat a hrát kromě celé plejády českých a slovenských sólistů a kapel, také cimbálové muziky a folklorní soubory. Vzpomeňme jmenovitě např. oblíbený krajanský folklorní soubor Limbora.

Mimořádný 10. ročník galavečera Česko-Slovenský ples, který má také charitativní rozměr, bude věnován jubilejním připomenutí významných výročí našich dějin a státnosti. Především 20. výročí přijetí obou našich zemí – České republiky a Slovenské republiky do Evropské unie, 25. výročí přijetí Česka do NATO a 20. výročí přijetí Slovenska do NATO. V neposlední řadě si připomeneme i 200. výročí narození výjimečného českého hudebního skladatele Bedřicha Smetanu, jako i další významná jubilea našich dějin. Samozřejmě neopomeneme ani naše jubilejní 10. výročí Česko-Slovenského plesu. Galavečer se také ponese v duchu Svátku zamilovaných a radosti ze společného přátelství a naši vzájemnosti. Ve slavnostním duchu těchto připomínek a jubileí, dále novodobých vzájemných vztahů obou národů se částečně ponese také galavečer, jeho program, gastronomie a vizuální koncept.

 

PROGRAM:

PETRA JANŮ  s kapelou

PETER NAGY  s kapelou

KRISTÍNA s kapelou

ONDŘEJ BRZOBOHATÝ s kapelou

ROZHLASOVÝ BIG BAND GUSTAVA BROMA se sólistkami:

ANDREA ZIMÁNYIOVÁ, IVANA REGEŠOVÁ, ZUZANA GAMBOA

SMYČCOVÁ SEKCE SYMFONICKÉHO ORCHESTRU ČESKÉHO ROZHLASU

Folklorní soubor LIMBORA

a další

 

Hosta bude slavnostním večerem provádět šarmantní dvojice ve složení VICA KEREKES  a  PETR VONDRÁČEK.

 

Časový harmonogram programu bude upřesněn. Změna programu vyhrazena.

 

Oficiální zahájení plesu bude v 19.00 hod.

 

Bližší informace o dalších účinkujících a také kulinarii a gastronomii na výročném 10. ročníku Česko - Slovenského plesu zveřejníme již brzy.

 

Pro více informací přejděte prosím na níže uvedené webové stránky:

http://ceskoslovenskyples.cz

 

Vstupenky: 

https://www.ceskoslovenskyples.cz/vstupenky.html

 

Z minulých ročníků Česko-Slovenských plesů: 

https://www.youtube.com/playlist?list=PLfoyTvzEAkMXWjyQXirsm73lifMG0klSQ